Rubriky
Nezařazené

Venkovní dlažba na terče

Často se jako prodejce setkávám s tím, že zákazníci se ptají, zda jde ta, či ona dlažba dát na terče? Ovšem na terče jde dát keramická slinutá dlažba pouze v síle 18-20mm. Jsou i dlažby tažené, které mají sílu 18mm, ale ty již takovou pevnost nemají. 

Výhody dlažby na terče

  • nemění odstíny
  • lehce se udržují (hadice, vysokotlaké mytí)
  • jednoduchá rychlá pokládka
  • nedrží se na dlažbě mech, tráva

Nevýhody dlažby na terče

Spáry, kterými se pod dlažbu dostává nepořádek

V čem se dlažba na terče vyplatí?

Pokud máte stavbu, máte i místo, kam se odváží stavební odpad, pokud toto místo uděláte na místě budoucí terasy, odizolujete od základů domu, stačí pak takovéto místo srovnat do roviny, zavézt cca 20-30 cm štěrku, důkladně udusat ( např. „žábou“ ) a můžete pokládat dlažbu. Pokud by jste toto dělali klasickou cestou, je nutné ještě udělat betony min 20cm, čekat až uzrají, poté zaizolovat terasu před pokládkou dlažby, nalepit dlažbu kvalitním lepidlem a zaspárovat. Pokud pomineme časové prodlevy na zrání betonů a čekání na správné počasí, kdy se dá dlažba nalepit, myslím že součet těchto položek bude určitě vyšší, než cena a pokládka dlažby na terče.

Závěr a náš názor

Dlažba ve venkovním prostředí lze dnes řešit vícero způsoby – klasickým, kdy se vykopou základy, udělá hydroizolace a dlažba nalepí, nebo lze použít 20mm keramické dlažby, pod které je potřeba stejný podklad jako pod zámkovou dlažbu, ale výhoda keramické dlažby zůstane – odpadnou Vám náklady na betonování, lepení a v případě vlastní šikovnosti i na práci 1!

Už jenom tím, že si vyberete pěknou dlažbu na nalení, rozdíl mezi 20mm na terče může být minimální, nebo žádný ! Tím pádem ušetříte za betony, izolace, lepení a případně i práci.